Nowy trend, bez plam!

October 27, 2023

najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!

najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!  0

 

Światła LED są niezawodnym i kreatywnym sposobem oświetlenia każdej przestrzeni.Pas LED COB, zwana również bezpunktową taśmą LED, jest szczególnie interesująca ze względu na ciągłą linię oświetlenia bez gorących punktów.Przyjrzyjmy się głębiej czym są taśmy COB LED i jak można je używać.

 

W trasy Chip on Board, lepiej znanej jako trasa COB LED, poszczególne diody są drukowane bezpośrednio na tablicy obwodów.Ciasno umieszczone w połączeniu z powłoką fosforu tworzy ciągły efekt oświetlenia.

Czym jest taśma COB LED?

Niektóre paski oświetleniowe COB są wyposażone w dostosowalną technologię koloru CCT i RGB.można łatwo zmienić współzależną temperaturę koloru (CCT) i kolor RGB swoich świateł.

Można również zginać światła COB, aby pasowały do różnych przestrzeni i kształtów.Więc mogą zakrzywić się w ciasnych obszarach lub zmieścić się wokół narożników.

COB oznacza Chip on Board, co oznacza, że diody LED są wbudowane bezpośrednio w płytę obwodu drukowanego.nawet w przypadku stosowania w płytkich profilach i przestrzeniach LEDŚwiatła COB Strip Lights tworzą całkowicie gładką, bezproblemową linię światła.Wyższa konstrukcja nie będzie wykazywać widocznych kropek lub gorących punktów, co czyni go idealnym oświetleniem dla powierzchni odblaskowych

Jaka jest różnica między taśmami COB a SMD?

najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!  1

Główną różnicą między taśmą COB LED a taśmą SMD (Surface Mounted Device) LED jest odległość między chipami i poziom gęstości światła emitowanego przez taśmy.,chipy są lutowane na płytę obwodową i umieszczone z przestrzenią między nimi. Ta przestrzeń między chipami oznacza, że taśmy SMD mają niższą gęstość światła,podczas gdy światło w pasku COB uważa się za o większej gęstości światła.

najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!  2

 

Do czego można używać taśmy COB LED?

Przesunięcia COB LED eliminują gorące punkty ze względu na ich bezproblemowe oświetlenie.Są one najlepiej nadaje się do przypadków, gdy nie można ukryć paska LED za niczym i nie chcą zobaczyć poszczególnych chipówZ tego powodu taśmy COB są powszechnie stosowane w sytuacjach, w których taśma świetlna jest umieszczana w pobliżu powierzchni odblaskowej, ponieważ nie wykaże żadnych gorących punktów w odbiciu.Inne popularne zastosowania obejmują oświetlenie pod szafami., oświetlenie biżuterii/ekranów i oświetlenie kopniakiem palców.

najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!  3

JeśliYoFind COB LEDSGiHo?

Wszystkie światła paskowe, w tym COB, są zaprojektowane w taki sposób, aby nadmierne ciepło nie uszkodzało pasków oświetlenia.Płyty obwodowe działają jak radiator, aby pobrać ciepło z poszczególnych diod LED i przenieść go na powierzchnię, na której jest mocowana taśmaDlatego też paski świetlne COB są bezpieczne do użycia w miejscach wrażliwych na temperaturę ze względu na ich skuteczne rozpraszanie ciepła.zaleca się mocowanie dodatkowego zlewu cieplnego, na przykład aluminiowy kanał, aby zapewnić najbardziej wydajny transfer ciepła.

W jaki sposób można korzystać z taśm COB LED, aby dostosować swoje pomieszczenie?

Światła paskowe COB mogą być cięte na wskazanych znakach cięcia, a zatem mogą być skrócone, aby osiągnąć dowolną potrzebną długość.można łatwo połączyć segmenty taśmowe razem lutowaniem lub używając jednego z wielu łączników bez lutowania oferujemy.

najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!  4najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!  5

Jak wytwarzane są taśmy elastyczne COB LED?

Ściągówki są wykonane z tej samej jakości PCB jak nasze inne światła LED Flex Strip.Tak mocno, że są LED-y na każdym metrze paska.Śruby są gotowe po umieszczeniu warstwy fosforu nad diodami LED.Pomaga to zrównoważyć temperaturę koloru, jednocześnie działając jako warstwy ochronne dla małych flip chip LED pod.

najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!  6

Korzyści płaskich taśm COB LED

1Żadnych LED-ów, nawet w ciasnych przestrzeniach!

Światło ze sznurków COB LED byłoby dość trudne do wyboru jakichkolwiek punktów gorących na COB Flex Strips.Jednolite światło nie ma ciemnych plam i jest znacznie bardziej atrakcyjne dla ludzkiego oka, emitując stałe światło nawet w najbardziej ciasnych miejscach.Jedynym prawdziwym sposobem na zobaczenie punktów gorących jest spojrzeć na tył paska, gdzie łatwiej zobaczyć indywidualnie umieszczone flip chip LED. Jedynym sposobem, w jaki można zobaczyć poszczególne diody, jest przyciemnienie pasków do około 5% mocy światła.

 

Sam pasek nie może być ukryty.

Powierzchnia oświetlana znajduje się w odległości dwóch stóp od światła paska.

Naokoło są powierzchnie odblaskowe, takie jak granit i szkło.

Te aplikacje, w których chcesz chłodnego efektu neonu.

2Świetniejsze światło.

Tak, te taśmy COB LED Flex są jeszcze jaśniejsze!Jasne światło emituje również pod szerszym kątem dzięki LED-om flip-chip, które nie są zamknięte w plastikowym uchwytzie, jak LED SMDTo pozwala im emitować trochę światła z boku tak, że rozpraszają się o 180 stopni od paska.!

3/ Więcej elastyczności.

Elastyczność tych taśm jest znacznie lepsza niż w przypadku innych taśm elastycznych ze względu na mniejszy rozmiar diody i równomierne rozkład masy.Diody są tak małe i ściśle rozmieszczone, że każdy punkt taśmy jest taki sam jak drugiJednolitość sprawia, że łatwo jest ustawić paski bez konieczności planowania, gdzie nie są potrzebne.Ta dodatkowa elastyczność ułatwi im dopasowanie się do ciasnych obszarów i obrócić zakątki w aplikacji.

4- Większa wydajność, mniej ciepła

Są one również znacznie lepsze w dystrybucji ciepła, ponieważ są zamontowane bezpośrednio na elastycznej płytce PCB.Pomaga im to rozprowadzać ciepło w PCB zamiast utrzymywać je w źródle światła.Zmniejszenie oporu cieplnego w obwodzie o wysokiej gęstości znacznie zwiększa żywotność diod LED.

najnowsze wiadomości o firmie Nowy trend, bez plam!  7

Wniosek

Jeśli tradycyjne paski LED nie są odpowiednie do Twojej pracy, sugeruję wybór pasek COB LED.Są nowe na rynku, ale te paski LED zaczną być powszechne w świecie pasek LED..